Ezért megyünk a negatív vezetők után
Akár vezetőt választunk, akár a saját vezetői képességeinket szeretnénk fejleszteni, érdemes megértenünk, hogyan működnek ezek a dinamikák – pozitív és negatív irányba egyaránt.
Akár vezetőt választunk, akár a saját vezetői képességeinket szeretnénk fejleszteni, érdemes megértenünk, hogyan működnek ezek a dinamikák – pozitív és negatív irányba egyaránt.
Régi tanács, hogy érdemes több lábon állni, de valószínűleg 2020 óta maxolják ki ezt igazán az emberek: a gazdasági helyzetből fakadó kényszerűség és a home office adta lehetőség találkozásából pedig megszülettek a munkavállalók, akik egy fenékkel több lovat is megülnek.
Egykor maga is a Tindernél dolgozott, de a cégnél tapasztalt visszaélések hatására, inkább távozott, és saját társkereső appot indított: így hozta létre Whitney Wolfe Herd a Bumble-t, a társkeresőt, amely a nők biztonságát helyezi előtérbe.
A menedzserek a feladatokat irányítják, a vezetők azonban a jövőképet és az embereket.
Az ellaposodott szervezeti struktúrák, a funkcionalitáson átívelő csapatok és az együttműködést, az autonómiát és az érzékenységet értékelő munkahelyi kultúrák világában élünk: ha korábban a dolgozók kérdés nélkül vakon teljesítették is a vezetőik utasításait, ennek az időszaknak egyértelműen leáldozott.
Bármely szinten is helyezkedj el a munkavállalói hierarchiában, bizonyára szeretnél minél sikeresebb lenni a saját hivatásodban. Ahhoz, hogy e célt elérd, nem lesz szükséged élvezetési tanácsok tömkelegére: tökéletesen elég, ha elsajátítasz egy új szemléletmódot.
A munkavállalók és a munkáltatók szerint is a bérezés a legfontosabb szempont a munkahelyválasztás során, derült ki az 54. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített felmérésből.
Egy friss felmérés szerint a cégvezetők mintegy 93 százaléka számol azzal, hogy a következő 12-18 hónapban recesszióra kell készülni.
Azt mondják, a menedzsment olyan, mint a gyereknevelés: mindenképp elrontjuk, a kérdés, hogy mennyire és hogyan.
Sundar Pichai, a Google, illetve a Google anyavállalata, az Alphabet vezérigazgatója közel 226 millió dollárt keresett 2022-ben a vállalat friss közleménye szerint.
Andi Owen, a MillerKnoll vezérigazgatójának kiszivárgott videójától hangos a média, ami többek között egy komoly kérdést is felvet.
Azok a cégek tudnak sikeresek lenni, amelyek a munkavállalóikra partnerként tekintenek, és velük együttműködve hoznak létre olyan fenntartható munkamodelleket, amelyek hatására a dolgozók a legjobbat tudják kihozni magukból.