Djokovic állítja, teljesítménye kulcsa a nanotechnológia
Djokovic különös titkot árult el múlt héten, amikor azt állította, hogy pályabeli sikereinek kulcsa egy kis tapasz, amit a mellkasára helyez.
Djokovic különös titkot árult el múlt héten, amikor azt állította, hogy pályabeli sikereinek kulcsa egy kis tapasz, amit a mellkasára helyez.
Egy hobbi képes lenyugtatni az elmét, segít túllendülni a tökéletességhez való görcsös ragaszkodáson és építi az ellenállóképességet is. Ezek pedig mind hozzájárulnak ahhoz, hogy sikereket érj el az életed többi területén.
Nem számít, milyen okos, nagy tudású vagy tapasztalt vagy, általában van különbség aközött, hogy mi az, amire képes vagy és mi az, amit általában megcsinálsz. Ez az egyik oka annak, hogy a tehetségek megtalálására fókuszáló erőfeszítések sokszor kudarcot vallanak.
Valljuk be, a nyolcórás munkaidő általában nem folyamatos munkával telik: kávészünetek, Facebook görgetések és irodai csevegések tarkítják a megbeszélések, Excel-táblázatok és e-mailek közötti időt.
Tipikus tyúk vagy a tojás típusú kérdés, hogy vajon melyik jön előbb: a siker vagy a boldogság? A siker tesz boldoggá vagy azért leszel sikeres mert boldog vagy?
Beszéljünk az élsportolók mentális egészségéről!
Most, hogy kihoztad magadból a maximumot, fontos, hogy a regeneráció is legalább annyira tudatos legyen, mint a felkészülésed.
Az egészséges étrend és a mozgás mellett az alvás az egészség harmadik pillére, de a legtöbben annyira elfoglaltak, hogy a kötelezettségek gyakran az alvás rovására mennek.
De mit is tesznek pontosan ennek érdekében?
A teljesítményközpontú világban az egyik főbűn kivonni magad a sodrásból, és megállni.
Megérkezett a nyár és vele együtt a nagy meleg, ezáltal megnő a szervezetünk folyadékigénye, pláne ha még sporttevékenységet is végzünk. De vajon mit, mikor és… Tovább olvasom »Víz-, folyadékfogyasztás sportolás alatt! Mikor, mennyit és mit?