Mitől leszel igazán jó apa?
Próbálok rájönni mi lehet a helyes út és vajon mitől leszek igazán jó apa? Eddig nem sikerült.
Próbálok rájönni mi lehet a helyes út és vajon mitől leszek igazán jó apa? Eddig nem sikerült.
Szülőként mind utáljuk, ha boldogtalannak látjuk gyerekeinket, éppen ezért választják sokan az építő ellenállás helyett a könnyebb utat. Hosszú távon viszont káros lehet, ha mindig a gyermeked kedvében akarsz járni.
Az online jelenlét tehát sok tinédzser számára már életformává vált annak minden jó, rossz és sok esetben toxikus oldalával együtt. Mire érdemes szülőként odafigyelned? Hogyan óvhatod meg gyermeked az online világ veszélyeitől és mit érdemes időről időre ellenőrizned gyermeked mobilján?
Légy különleges a gyermekeid számára, teremts hagyományokat, hogy mindenki számára élményekben gazdag és szeretettel dúsított legyen ez az időszak is. Élvezni fogod, bízz bennem!
„Az érzéseink elnyomhatók, testünk gyógyszerekkel megtéveszthető, de a lelkünk soha nem felejt és előbb-utóbb benyújtja a számlát.”
Valójában a gyerek képernyő előtt eltöltött ideje vagy az online világ kellő mértékű ismeretének hiánya jelenti a problémát?
Így hát mindent bele Apák, kapjátok össze a gyerekeket és irány programozni! Ha kell, akkor egyedül is, nincs az a dolog, amit nem oldhatnánk meg!
Lehet egy tükör méregdrága vagy a legolcsóbb műanyagból is, a lényeg nem változik: ha belenézel úgy igazán, látni fogod, merre kell tovább fejlődni.
Pedig mindenünk megvan! A legfontosabb dolgok vesznek körbe minket: család, egészség, szeretet, béke.
Egy kihívásokkal teli időszakban felértékelődnek az olyan készségek, mint például a kitartás, a reziliencia vagy az alkalmazkodás képessége, szülőként pedig akarva-akaratlanul felmerül a kérdés, hogyan segítheted gyermeked, hogy könnyebben adaptálódjon sikeresen a folyamatos változáshoz.
Mert hát, ki nevelje meg a saját fiát, ha nem az apja? Felemeltem a hangom, megbüntettem, de semmi sem használt. Csak azt éreztem, hogy egyre távolabb kerül az egykor szoros kapcsolatunk.
Fára mászás a nagyinál, pancsolás a Balatonban, biciklizés a haverokkal a játszótéren – a legtöbb felnőtt ma még így emlékszik vissza a gyermekkori szünidők élményeire, a mai fiatalok számára azonban leginkább a televíziók, a tabletek és a játékkonzolok előtt töltött órák számítanak szórakoztató kikapcsolódásnak.