4 órás, maratoni küzdelemben Nadal kiejtette Djokovicot

Nadal - Djokovic - Roland Garros

Rafael Nadal és Novak Djokovic kedd esti találkozója a Roland Garros negyeddöntőjében a verseny egyik legjobban várt eseménye volt.

A férfi tenisz két világklasszis játékosa 59. hivatalos mérkőzését játszotta egymás ellen, eddigi mérlegüket Djokovic vezette 30-28 arányban, a salak királya viszont kétségtelenül Nadal, aki 13 alkalommal nyert eddig Roland Garrost.

A maratoni elődöntő végül 4 óra 12 percig tartott

Az első szettet Nadal fölényes győzelemmel nyerte 6:2-re, szinte minden mutatóban jobb eredményeket hozott szerb ellenfelénél. Nadal lendülete a második szettben is tartott, Djokovic viszont 3:0-ról fordított és végül 6:4-re nyerte a 85 percig tartó játszmát. A világelső tehát egyenlített, Nadal viszont magasabb fokozatra kapcsolt és az első szetthez hasonló magabiztossággal hozta a harmadik szettet is. A negyedikben Djokovic igyekezett kihasználni, hogy Nadal láthatóan elfáradt, egy ideig úgy tűnt ez a szett az övé lesz, 3:0-ra és 5:2-re is vezetett, majd Nadal nagyot fordított és 7:6-ra megnyerte a játszmát és az összesen 4 óra 12 percen át tartó küzdelemben pedig a Roland Garros elődöntőjét is.

Nadal: gladiátor a pályán, filozófus a szívében

Kiemelt kép: Matthieu Mirville / DPPI