Szakértők szerint ekkora esélye van Miláknak az olimpiai aranyra

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.07.22 | Olimpia | Olvasási idő: 2 perc

A Swimswam Magazine amerikai úszószaklap részletes elemzésében vizsgálta az olimpiai úszószámokat, a lehetséges győzteseket és értékelte Milák Kristóf esélyeit is az aranyérem megszerzésére.

Milák Kristóf legerősebb versenyszáma a 200 méteres pillangóúszás, így bár a Swimswam Magazine szakértői szerint 100 méteren az amerikai Caeleb Dressel a legesélyesebb az aranyérem megszerzésére, 200 méteren Milák lehet a befutó. A lap szerint Miláknak 60 százalék esélye van a végső győzelemre a párizsi olimpián annak ellenére is, hogy a felkészülési időszak jelentős részét kihagyta.

A Swimswam emlékeztetett arra, hogy Milák három éve, a tokiói olimpián 1:51.25 perces idővel nyerte meg a versenyt és öt éve dominál ezen a távon.

Milák április elején a magyar bajnokságon 1:54.90-es időt úszott, míg három éve ugyanezen az eseményen 1:51.40 volt a győztes ideje.

A szaklap szerint Milák legnagyobb riválisa a francia Leon Marchand lehet, aki tavaly 1:52.43-mal nyerte meg a világbajnokságot.