Ki állíthatja meg Djokovicot?

Novak Djokovic - Australian Open - 2023

Novak Djokovic kilencszeres győztesként, az Australian Open legnagyobb favoritjaként érkezett a 111. ausztrál nyílt teniszbajnokságra és nem titkolt célja, hogy megszerezze rekordot jelentő, tizedik trófeáját.

A negyeddöntőben már csak két másik top10-es kiemelt játékos maradt versenyben, a 2022-es bajnok, Rafael Nadal és Casper Ruud pedig idő előtt búcsúztak a versenytől.

Kétségkívül Djokovic az idei Australian Open legnagyobb esélyese, aki combizom-sérülése ellenére az eddigi négy meccsén mindössze egy szettet vesztett.

Az egykori világelső, akit vízumának 2022-es visszavonása után kitoloncoltak, 2018 óta nem vesztett meccset az Australian Openen. Megakadályozhatja-e valaki célja elérésében?

Andrej Rubljov

Az ötödik helyen kiemelt Rubljov lesz a következő próbálkozás, aki Djokovic ellen lép pályára a negyeddöntőben szerdán. Az orosz játékos az utolsó szett tie-breakében 5-0-ról visszajött, és a negyedik körben legyőzte a 19 éves dán Holger Rune-t. A 25 éves Rubljov Grand Slam-elődöntőbe szeretne jutni, de a Djokoviccsal való korábbi három találkozójából kettőt sima szettben veszített.

Sztéfanosz Cicipász

A harmadik helyen kiemelt görög Cicipász a legmagasabban rangsorolt játékos maradt a sorsoláson. A 2021-es francia nyílt teniszbajnokság döntőse, 24 éves, 11 egymást követő szettet nyert, mielőtt túlélte Jannik Sinner visszavágóját a negyedik körben. A negyeddöntőben Karen Hacsanovval találkozik, akivel az előző öt találkozón még soha nem veszített.

Karen Hacsanov

A 18. helyen kiemelt orosz Hacsanov második nagy elődöntőjébe került, miután a tavalyi US Openen a legjobb Grand Slam-eredményét érte el a negyeddöntőbe jutással.

Hacsanov bejutott a melbourne-i elődöntőbe, miután ellenfele, Sebastian Korda a negyeddöntőben sérülés miatt 7-6 (7-5) 6-3 3-0-val visszalépett. Az idei verseny előtt Hacsanov még soha nem jutott túl a harmadik fordulón az Australian Openen.

Ben Shelton

A 20 éves amerikai az idei Australian Open meglepetés szereplője, aki első, Egyesült Államokon kívüli utazásán rögtön a negyeddöntőig jutott.

Már megdöntötte apja Grand Slam-rekordját, miután Bryan Shelton 1994-ben elérte a negyedik fordulót a wimbledoni bajnokságban. A turné újonca már most várakozásokon felül teljesített, így mindennemű nyomás vagy elvárás nélkül, abszolút örömjátékra készülhet. A világranglista 89. helyén álló Shelton a negyeddöntőben Tommy Paullal találkozik.

Tommy Paul

A 2023-as Australian Open már emlékezetes Paul számára, akinek ez pályafutása eddigi leghosszabb Grand Slam-versenye, mivel korábban soha nem jutott tovább a harmadik körön.