Alcaraz visszavágott Marozsánnak

Marozsán Fábián - férfi tenisz - sport - online férfimagazin 2023

Marozsán Fábián kikapott a címvédő és volt világelső Carlos Alcaraztól kedden az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 58. helyezett magyar remek menetelésen volt túl első viadalán a kaliforniai sivatagban: a szerencsés vesztes osztrák Jurij Rodionovot, a 24. kiemelt chilei Nicolas Jarryt és a brazil Thiago Seyboth Wildet búcsúztatta úgy, hogy mindössze Jarry ellen vesztett szettet. A kétszeres Grand Slam-bajnok spanyol – aki a tavalyi fináléban Danyiil Medvegyevet verte – második kiemeltként erőnyerő volt a nyitókörben, majd az olasz Matteo Arnaldi szettet “lopott” tőle, a 31. kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime-t azonban már bombaformában verte meg.

Kettejük párharca egyetlen, ám annál emlékezetesebb meccsből állt: tavaly májusban Rómában a magyar éljátékos nyert salakon 6:3, 7:6-ra, az év talán legnagyobb teniszszenzációját szolgáltatva.

A második csatában a 20 éves ellenfél hozta a szokásos “totális teniszt”, azaz mindenhonnan tüzelt, és kiszorított helyzetből is próbálta kontrollálni a játékot. A 24 esztendős magyar azonban állta a sarat, figyelt az adogatásaira, de 3:3-nál kisebb hullámvölgy következett, és a murciai teniszező brékelőnybe került. Alcaraz nem lassított, 3:5-nél ismét elvette a bizonytalankodó Marozsán szerváját, és 41 perc elteltével hozta a szettet.

A címvédő a folytatásban is hallatlan magabiztossággal irányított, bődületes tenyereseivel folyamatosan “tolta le” a Hajdúszoboszló SE sportolóját a pályáról, és 2:3-nál ismét brékelt. A magyar játékos 2:4-nél jutott először bréklabdákhoz, de riválisa mindkettőt hárította, és 2:5 után már nem volt visszaút. A találkozó 1 óra 15 percig tartott.

Marozsán a 2023-as római és sanghaji verseny után harmadszor jutott a 16 közé 1000-es tornán.