Ezek az országok tárt karokkal várnak, ha digitális nomádként akarsz szerencsét próbálni
A “digitális nomád” kifejezés egyébként még a kilencvenes években született meg, de valójában az elmúlt évtizedben vált elterjedtté.
A “digitális nomád” kifejezés egyébként még a kilencvenes években született meg, de valójában az elmúlt évtizedben vált elterjedtté.
2030-ra mintegy 800 milliárd dollárral csökkenhet a globális irodapiac, a távmunka elterjedése miatt ugyanis csökken az irodaházak kihasználtsága és ezzel együtt a bérleti díjak is.
A pandémia jelentősen átírt mindent, amit korábban a munkáról gondolt a világ, a home office és a távmunka térnyerésével pedig ma már nem kell digitális nomádnak lenni ahhoz, hogy összekösd a kellemest a hasznossal.
A távmunkavégzés tömeges – sok esetben kényszerű – bevezetése óta különösen gyakori kérdés a munkavállalók teljesítményének ellenőrzése: honnan tudja a munkaadó, hogy alkalmazottai valóban a munkával foglalkoznak-e munkaidőben.
VR-eszközökkel elvégzett távoli karbantartások, strandon készülő elemzések – pár éve ez még fel sem merült volna.
Míg a lezárások első heteiben, hónapjaiban szinte mindenki arra vágyott, hogy a nyüzsgő irodában panaszkodhasson a hangosan telefonáló kollégára, mára ez átfordult, és a hosszú otthoni munkanapok sajátos bája rengeteg rajongót nyert magának.
Havonta legfeljebb a minimálbér 10 százalékának megfelelő összeget, jelenleg bruttó 16 100 forintot kaphat munkaadójától a távmunkában foglalkoztatott munkavállaló.
Az otthoni munkavégzés szabályozását célzó friss kormányrendelet alapján a foglalkoztató már nem dönthet egyoldalúan a home office bevezetéséről.
Az Apple és a Twitter után, most a Microsoft jelentette be, hogy 2021 júniusánál hamarabb, nem hívják vissza a dolgozókat az irodákba az Egyesült Államokban.
5 tipp, hogy beosztottaid mentálisan és fizikálisan is megfelelő állapotban legyenek a munkához.
Évek szervezeti változásai hetek alatt.
Milyen lesz az élet a COVID-19 után?