Norris volt a leggyorsabb a második szabadedzésen

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.07.19 | Sebesség | Olvasási idő: 3 perc

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője érte el a legjobb köridőt a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki második szabadedzésén a Hungaroringen.

A 24 éves pilóta mögött a Red Bull háromszoros világbajnoka és címvédője, a holland Max Verstappen zárt, míg a harmadik leggyorsabb kört a spanyol Carlos Sainz Jr. futotta a Ferrarival.

A versenyzők a második, az elsőnél némileg hűvösebb körülmények között megrendezett gyakorláson – mint szinte minden helyszínen – ezúttal is előbb a keményebb, majd a lágyabb keverékű abroncsokon futottak hosszabb etapokat, ezzel modellezve a versenykörülményeket.

A szabadedzés a Ferrarival versenyző Charles Leclerc-nek bő negyedóra után véget ért: a monacói pilóta a négyes kanyar után túl szélesre vette a kigyorsításnál a pályát, autója jobb hátsó kereke megcsúszott, így az emelkedő tetejénél a szalagkorlátba csapódott. A Ferrari bal eleje annyira megsérült, hogy Leclerc nem tudta folytatni, a piros zászlóval megszakított szabadedzés pedig csak 15 perces szünet után folytatódhatott, eddig tartott ugyanis a versenyautó, valamint a pályán hagyott törmelék elszállítása és eltakarítása.

Az újraindítás után szinte minden versenyző azonnal a pályára hajtott, pár perccel később pedig Sergio Pérez okozott kis híján balesetet: a mexikói teljesen váratlanul és indokolatlanul lelassított ugyanazon a részen, ahol Leclerc kicsúszott, s a mögötte teljes sebességgel érkező kínai Csou Kuan-jü (Sauber) csak úgy tudta elkerülni az ütközést, hogy kigyorsítás közben beletaposott a fékbe, ami miatt kettőt is pördült az autójával.

Az edzés pozitív meglepetését az első gyakorláson utolsóelőtti Kevin Magnussen szolgáltatta: a dán versenyző ezúttal hatodik lett a Haasszal, de rendkívül szoros volt a mezőny, a 15. Nico Hülkenbergnek (Haas) is csak három ezredmásodperccel volt több mint egy másodperces a hátránya.

A Magyar Nagydíj programja szombaton 12.30 órától a harmadik szabadedzéssel folytatódik a Hungaroringen.

(Forrás és kiemelt kép: MTI / Balogh Zoltán)

Olvass tovább: Herendi mintás bukósisakot kapott Lando Norris

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!