Nadal az Australian Open második fordulójában búcsúzott

Rafael Nadal - Australian open - búcsú

Rafael Nadal címvédőként érkezett a január 16-án elstartolt ausztrál nyílt teniszbajnokságra, de már az Australian Open második fordulójában búcsúzni kényszerült.

Nadal a világranglistán 65. helyen álló, amerikai Mackenzie McDonald ellen lépett pályára, ahol az első játszmát ugyan megnyerte, a másodikban viszont kikapott, majd csípősérülése miatt ápolást kellett kérnie.

A spanyol címvédő állapota sajnos az ápolás után sem javult, láthatóan komoly fájdalmakkal küzdött a mérkőzés alatt.

Ellenfele ezt követően a harmadik játszmát is hozta, 4:4 után kiszerválta a meccset, ezzel pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét aratta a 22-szeres Grand Slam-győztes ellen. A Rod Laver Arena közönsége pedig állva tapsolt a pályáról levonuló Nadalnak.

(Kiemelt kép: Jean Catuffe / DPPI)