Arne Slot elárulta, ezzel a stratégiával készültek az Old Traffordra

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.09.02 | Sport | Olvasási idő: 3 perc

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool simán, 3-0-ra nyert a Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar válogatott csapatkapitánya végig a pályán volt és a vendégek utolsó góljánál ő szolgálta ki Mohamed Szalah-t.

A Liverpool három mérkőzést követően százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül áll, története során eddig kétszer volt képes erre a Premier League-ben. Arne Slot nemcsak a Liverpool legutóbbi mérkőzését értékelte, de az eddig elért sikerekről is beszélt.

Arne Slot szerint elsősorban a Liverpool hihetetlen labda nélküli munkamorálja vezetett a Manchester United elleni, 3-0 arányban aratott győzelemhez az Old Traffordon.

Luis Diaz az első félidőben duplázott, miután Trent Alexander-Arnold korai gólját érvénytelenítették, majd nem sokkal a szünet után Mohamed Szalah növelte a Liverpool előnyét, a csapat végül meggyőző győzelmet aratott a nagy rivális otthonában.

„Azt gondolom, hogy minden, amit egy edző látni szeretne, az megvolt ebben a meccsben. Voltak nehéz pillanataink – úgy gondolom, a United nagyon jól kezdett, és kaptunk egy-két szögletet is ebben az időszakban. De átküzdöttük magunkat ezeken a pillanatokon, majd jött az érvénytelenített gól, de semmi negatív reakció nem volt, folytattuk a játékot: szereztünk három gólt, több is lehetett volna, és Ali [Alisson Becker – a szerk.] két fontos védést mutatott be a második félidőben. Minden megvolt, de a legfontosabb amit kiemelnék, az a munkamorál, ami hihetetlen volt mindannyiuktól labda nélkül, ami nagyon pozitívvá tette a mai napot” – értékelte a mérkőzést Arne Slot.

„Általában nem használom a „büszke” szót, de úgy gondolom, hogy mindhárom meccsen nagyon jól teljesítettünk labda nélkül, ahogy már említettem. Próbáljuk a lehető legnagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, de ha áttörnek vagy túljátszanak rajtunk, látom, hogy mindenki nagyon keményen dolgozik azért, hogy ne legyen szükségünk Alira, ha pedig úgy alakul, hogy mégis szükség van rá, akkor jó dolog, hogy van egy nagyon jó kapusunk. Ami ma a leginkább lenyűgözött, az az volt, ahogyan labdával játszottunk, mert azt már tudom, hogy mit tudunk labda nélkül” – tette hozzá a vezetőedző.

(Kiemelt kép: Hans van der Valk / Orange Pictures / DPPI)

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!