65 évesen újabb világbajnoki címet szerzett Gajdos Tamás

Gajdos Tamás 60 felett sem lassít

A 65 éves műsorvezető valószínűleg jobb fizikai formában van, mint a nála évtizedekkel fiatalabbak. 2021-ben írtunk róla, hogy Gajdos Tamás az öttusa szerelmeseként napi 3-4 órát edz, majd a rákövetkező évben világbajnoki címet nyert Lisszabonban. Most pedig megvédte a címét, hihetetlen hajrában elsőként szakította át a célszalagot az angliai Bath-ban megrendezett öttusa-világbajnokság senior kategóriájában.

Gajdos Tamás korábban a szenior olimpiaként emlegetett World Master Games eseményen 800 méteres, 400 méteres távon és duatlonon is aranyat szerzett, emellett nyert már bajnokságot triatlonban, futásíjászatban, kutyás futásban és az öttusa laser-run szakágában is – utóbbiban az elmúlt hónapban az Európa-bajnokságon két bronzérmet, a VB-n pedig egy ezüstöt szerzett.

Először 2019-ben nyert világbajnokságot Gajdos Tamás, akkor az öttusa Laser-Run Vb masters kategóriájában nyerte el a címet, majd 2022 szeptemberében a 60+ korosztályban állhatott a dobogó legfelső fokára az ATV műsorvezetője.

A Laser-Run egy kombinált szám az öttusában, amely során a versenyzők lézerpisztolyos lövészettel kezdenek, 5 sikeres találatot adnak le a táblára, utána futnak, majd ezt ismétlik. A futás hossza, távolsága és a lövészetek száma korosztályonként változik. Gajdos Tamásnak a versenyen 800 méteres futóköröket kellett teljesítenie a lövészet mellett, ami során egy lézerpisztollyal kellett az érzékelőtábla 5 centiméter átmérőjű közepét eltalálni.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Gajdos Tamás (@gajdos.tamas) által megosztott bejegyzés

Ahogy arról Gajdos is beszámolt Instagram oldalán, júliusban a Laser-Run Európa-bajnokságon már bezsebelt egy aranyérmet, egy hónappal később, augusztus 20-án pedig a világbajnoki címét is megvédte. Ráadásul nem is akármilyen szoros versenyben! Ahogy azt a műsorvezető, aki 45 éve atletizál, elmondta az ATV-nek, még soha nem volt ilyen izgalmas megmérettetése: hiába vezetett ugyanis az első körben, miután a második lövészeten három hibát vétett, a litván versenytársa átvette a vezetést, és lényegében egészen az utolsó kanyarig tartotta ezt a pozíciót. A véghajrában azonban Gajdos bámulatos teljesítménnyel lefaragta a hátrányát (a videón 4:58-nál látszik, ahogy Gajdos magasabb sebességfokozatba kapcsol és átveszi a vezetést), és ha ugyan csak 10 méterrel is, de végül ő ért elsőként a célba.

Érdemes megemlíteni, hogy a harmadik helyen szintén egy magyar sportoló, Kertai József futott be.