Gajdos Tamás 60 felett világbajnok lett!

Gajdos Tamás 60 felett sem lassít

Gajdos Tamás televíziós újságíró, az ATV műsorvezetője Lisszabonban állhatott fel a 60+ kategória dobogójának legfelső fokára az öttusából ismert futás-lézerlövészet, más néven Laser-Run világbajnokaként.

A Laser-Run egy kombinált szám az öttusában, amely során a versenyzők lézerpisztolyos lövészettel kezdenek, 5 sikeres találatot adnak le a táblára, utána futnak, majd ezt ismétlik. A futás hossza, távolsága és a lövészetek száma korosztályonként változik. Gajdos Tamásnak a versenyen 800 méteres futóköröket kellett teljesítenie a lövészet mellett, ami során egy lézerpisztollyal kellett az érzékelőtábla 5 centiméter átmérőjű közepét eltalálni – írja az ATV.

Gajdos Tamás 60 felett sem lassít, sorra nyeri a nemzetközi versenyeket

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Gajdos Tamás (@gajdos.tamas) által megosztott bejegyzés

A hírműsorvezető a szenior olimpiaként emlegetett World Master Games eseményen korábban 800 méteres, 400 méteres távon és duatlonon is aranyat szerzett. Emellett nyert már bajnokságot triatlonban, futásíjászatban, kutyás futásban is. Az öttusa laser-run szakágával csak néhány éve ismerkedett meg, de a mostani világbajnoki cím mellett korábban európa-bajnoki bronzérmet és világbajnoki ezüstérmet is bezsebelt.

Gajdos Tamás nem ma kezdte a sportot, 45 éve atletizál, 15-25 éves kora között versenysportoló volt, majd egy ideig nem állt rajthoz, de a kihagyás után újra fellobbant benne a bizonyítási vágy. Ebben pedig a kor egy pillanatig nem akadályozza.