Varga Barnabás: jólesett a lelkemnek ennyi kihagyás után

Varga Barnabás - futball - labdarúgás - sport - online férfimagazin

Az MTK Budapest és a Ferencváros 223. örökrangadója a zöld fehérek 5-1 arányú győzelmével zárult. A két csapat kedden este az NB I 19. fordulójában találkozott egymással, Varga Barnabás pedig négy gólt is szerzett, az utolsó háromhoz pedig alig négy percre volt szüksége.

A mérkőzés elején Varga Barnabás már a 22. percben betalált, egy remek beívelés után higgadtan lőtt a hálóba. Az MTK azonban hamar válaszolt, Bognár István távoli lövése után Varga Ádám kapusnak nem volt esélye, így egyenlítettek. Varga az első félidőben még egyszer betalált fejjel, de sajnos a VAR felvételei miatt ezt a gólt érvénytelenítették, mivel az őt őrző védőt ellökte.

A második félidőben aztán fokozta a tempót az FTC.

Varga Barnabás egy hatalmas lövést követő megpattanóból került kihagyhatatlan helyzetbe az 52. percben, majd egy gyors labdaszerzést kihasználva lőtt gólt az 53. percben. Varga ezután is folytatta a gólszerzést egy újabb fejesgóllal az 56. percben, így a második félidőben alig négy perc alatt hozta össze a mesterhármast. A végeredményt végül Stjepan Loncar állította be egy, a kapu bal alsó sarkába tekert labdával.

“Nagyon örülök, hogy sikerült négy gólt is szereznem, jólesett a lelkemnek ennyi kihagyás után, úgyhogy most előre tekintek, és remélem, hogy ez azt jelenti, hogy újra formába lendültem” – nyilatkozta a mérkőzés után Varga Barnabás.

“Óriási büszkeség a Ferencváros csapatkapitányi karszalagját viselni, ezt azért nem sok ember mondhatja el magáról. Örülök, hogy a pályán is sikerült jó teljesítményt nyújtani, reméljük, hogy ez a nagyarányú győzelem önbizalmat ad a csapatnak” – tette hozzá.

Ezzel a győzelemmel a Ferencváros felkerült a tabella élére, Varga Barnabás pedig továbbra is vezeti a góllövőlistát.