Valter Attila is ott lesz a spanyol körversenyen

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.08.14 | Sport | Olvasási idő: 2 perc

A friss olimpiai negyedik Valter Attila bekerült a szombaton rajtoló Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen szereplő Visma-Lease a Bike nyolcfős keretébe.

A 26 esztendős magyar bajnok fantasztikus teljesítménnyel negyedik lett a párizsi olimpia mezőnyversenyében, az ötkarikás játékokat követő rövid pihenő után eredetileg a hétfőn kezdődött lengyel körversenyre utazott volna, ám röviddel a rajt előtt kikerült az ott szereplő sorból.

Ennek okára kedden délelőtt derült fény, ekkor jelentette be a Visma a spanyol körversenyen szereplő keretét – ezt közösségi oldalán egy régi csempét idéző képpel tette meg -, amelyben a címvédésért hajtó amerikai Sepp Kuss és a szakaszsikereket célul kitűző belga Wout van Aert segítői között ott szerepel Valter is.

A magyar kerékpáros idén végigtekerte a májusi Giro d’Italiát, amelyen elsődleges célul a jó szakaszeredmények elérését tűzte ki, összetettben végül a 22. lett. A Vueltán másodszor indul, tavaly ott volt abban a csapatban, amely végső sikerhez segítette Kusst, akkor ugyancsak a 22. lett összetettben.

Ez lesz pályafutása hatodik háromhetese, viszont az első olyan esztendő, amikor két Grand Tourt is teljesít. Ezt korábban csupán egyetlen magyar kerékpáros mondhatta el magáról, Bodrogi László 2007-ben a Girón és a Vueltán is rajthoz állt.

A spanyol körverseny szombaton a portugáliai Lisszabonból indul és szeptember 8-án Madridban zárul.