Pogacar történelmi bravúrjára közel 30 éve nem volt példa

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.07.22 | Sport | Olvasási idő: 2 perc

Tadej Pogacar, aki májusban már győzelmet aratott a Giro d’Italia-n, a vasárnap véget ért 111. Tour de France-on is első helyen végzett. Ezzel 26 év után ő az első kerékpáros, aki egy évben mindkét háromhetes országúti kerékpáros körversenyt megnyerte.

Pogacar, aki 2017-ben a Tour de Hongrie-n a harmadik helyet szerezte meg, idén a Giro mellett a Tourt is dominálta. Legutóbb ilyen bravúrt 1998-ban – abban az évben, amikor Pogacar született – Marco Pantani hajtott végre.

Pogacar ezzel a nyolcadik kerékpáros a sporttörténelemben, akinek ez sikerült.

A háromszoros Tour de France-győztes Pogacar mögött a dán Jonas Vingegaard végzett a második helyen, aki az év elején súlyosan megsérült egy bukásban a baszk körversenyen. A harmadik helyen a Tour belga újonca, Remco Evenepoel zárt, aki a legjobb fiatal versenyzőként a fehér trikót is megszerezte.

A pontverseny győztese, aki a zöld trikót nyerte, az eritreai Biniam Girmay lett, míg a hegyi pontversenyben az ecuadori Richard Carapaz bizonyult a legjobbnak. A csapatversenyben a Pogacar csapatát támogató UAE csapata diadalmaskodott, három versenyzőjük is az összetett legjobb hat közé került.

Mark Cavendish, aki karrierje utolsó Tour de France versenyén indult, és az ötödik szakasz megnyerésével megszerezte 35. Tour-szakaszsikerét, külön elismerést kapott a díjátadón, mint a Tour történetének egyik legsikeresebb kerékpárosa.

(Kiemelt kép: Gianluca Ricci / LiveMedia / DPPI)

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!