Nadal nyomdokaiban ír sporttörténelmet a 19 éves spanyol tehetség

Carlos Alcaraz - férfi tenisz

A 19 éves Carlos Alcaraz Rafael Nadal óta a legfiatalabb férfi teniszező, aki bekerült a világ öt legjobb játékosa közé.

A spanyol tehetség idén összesen négy egyéni bajnoki címet nyert, köztük a Miami Opent és a Madrid Opent. A Hamburg Open döntőjében az olasz Lorenzo Musetti verte meg vasárnap, de a németországi második helyezése így is elég volt ahhoz, hogy a legfrissebb, hétfőn közzétett ATP-ranglistán a pályafutása eddigi csúcsát jelentő ötödik helyre lépjen.

19 évesen és két hónaposan Alcaraz a tenisztörténelem második legfiatalabb férfi játékosa, aki bejutott az ATP legjobb öt játékosa közé. A valaha volt legfiatalabb játékos Nadal, aki 18 éves és 11 hónapos volt, amikor először tört be a legjobb öt közé.

Újságírók kérdésére Alcaraz elmondta, rendkívül kemény munka van mögötte, minden nap küzd az álmaiért, a célja pedig egyértelmű: a legjobb akar lenni.

Alcaraz villámsebességgel halad az álmai felé, hiszen 2021 májusában tört be a legjobb 100 közé, az év végén pedig már a 31. helyen állt, mielőtt 2022 májusában Miamiban és Madridban aratott győzelmével egészen a hatodik helyig jutott.

A Madrid Open bajnoki címig Nadal és Djokovic elleni győzelme is volt, így az első olyan játékos lett, aki mindkét játékost legyőzte egymás elleni meccseken, salakon.

“Nem számítottam arra, hogy ilyen gyorsan fogok fejlődni, de sokat teszek érte. Mint mindig mondom, a kemény munka kifizetődik, bár az én esetemben mindez egy kicsit gyors és meglepő volt” – árulta el Alcaraz, aki legközelebb szerdán lép pályára a Croatia Open nyitókörében.