Lewis Hamilton: ez a leggyorsabb F1-es autó, amit valaha láttam!

Lewis Hamilton - baleset

Újabb kijózanító Forma-1-es hétvégén van túl a Mercedes, miután a csapatnak Szaúd-Arábiában ismét szembesülnie kellett saját hiányosságaival.

A Red Bull ezzel szemben a szezon második kettős győzelmét aratta, Sergio Pérez ezúttal pole pozícióból nyert, Max Verstappen pedig a 15. helyről repült át a mezőnyön, és második lett. Hamilton ismét az ötödik helyen végzett, egy pozícióval lemaradva Mercedeses csapattársa, George Russell mögött.

A Red Bull autója a hétszeres Formula–1-es világbajnok brit pilótát is lenyűgözte.

„Soha nem láttam még ilyen gyors autót” – mondta Hamilton a verseny után. „Amikor mi gyorsak voltunk, az sem volt ennyire gyors. Ez a leggyorsabb autó, amit valaha láttam, különösen a mezőnyhöz képest. Nem tudom hogyan, de Verstappen komoly sebességgel jött el mellettem. Nem is akartam blokkolni, mert hatalmas sebességkülönbség volt. Tudom, hogy mindenki szoros csatát szeretne látni, de ez most nem az én hibám” – fogalmazott Hamilton.

A Mercedes a közelmúltban az F1 meghatározó ereje volt, 2014 és 2021 között zsinórban nyolc konstruktőri bajnokságot nyert, de ezek a sikerévek mára távoli emléknek tűnnek.

Hamilton a nyolcadik helyen végzett a kvalifikáción Dzsiddában, közel egy másodperccel volt lassabb, mint a pole pozíciót megszerző Pérez, Russell pedig a negyedik helyen állt, de így is csaknem hat tizedmásodperces hátrányban.

Hamilton úgy véli, a Mercedes célja a közeljövőben, hogy versenyképes legyen az Aston Martinnal.

„Még nagyon messze vagyunk a Red Bulltól” – mondta Hamilton. „Furcsa látni, hogy a Ferrari mögöttünk áll, és ez pozitív számunkra” – tette hozzá.

A Mercedes és az Aston Martin is 38 pontnál áll a konstruktőri tabellán két futam után, már 49 ponttal lemaradva a Red Bulltól, a Ferrari pedig további 12 ponttal van hátrább.

A száguldó cirkusz április 2-án tér vissza Melbourne-ben, az Ausztrál Nagydíjjal.

Igényesférfi.hu online magazin már Viberen is! Csatlakozz hozzánk!