Egy lépésre a továbbjutástól a magyar válogatott

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.06.25 | Foci EB | Olvasási idő: 2 perc

Marco Rossi csapata már kedden bebiztosíthatja helyét a legjobb tizenhat között az Európa-bajnokságon.

A magyar labdarúgó-válogatott számára kedvezően alakult a hétfői játéknap a németországi Európa-bajnokságon. A B-csoport utolsó fordulójában a spanyol válogatott 1–0-ra legyőzte Albániát, míg az olaszok a 98. percben szerzett góllal mentették döntetlenre a mérkőzést Horvátország ellen (1–1). Ennek eredményeképpen Spanyolország kilenc ponttal az első helyen végzett a csoportban, míg Olaszország négy ponttal a második helyre került. Horvátország mindössze két pontot gyűjtve a harmadik helyen zárt, így Luka Modricék biztosan a három pontot szerző magyar válogatott mögé szorulnak a csoportharmadikak közötti összevetésben.

A magyar labdarúgó-válogatott továbbjutásához így arra van szükség, hogy teljesüljön a papírforma és Anglia legyőzze Szlovéniát, akik két döntetlennel kezdték a tornát.

A C-csoportban az angolok mérkőzése mellett még egy Dánia–Szerbia találkozót is rendeznek, de ha Gareth Southgate együttese győz, akkor ennek a magyar válogatott továbbjutása szempontjából nincs jelentősége, mivel ebben a csoportban a harmadik helyezettnek nem lehet kettőnél több pontja. Még ha a szlovének pontot is szereznének, akkor sem kell aggódni, mert az E- és főleg az F-csoportban még úgy is alakulhatnak az eredmények, hogy a magyar válogatott bekerüljön a négy legjobb csoportharmadik közé.

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!