Bundesliga: 11 év után biztosan új bajnokot avatnak

Xabi Alonso - Bayer Leverkusen - Bundesliga - sport - sporthírek - futball - online férfimagazin

A Bayer Leverkusen magabiztosan, 5-0 arányban győzte le odahaza a Werder Brement a 9. forduló zárómérkőzésén, ezzel pedig matematikailag is megszerezte a német bajnoki címet. Xabi Alonso csapata hibátlan teljesítménnyel és immáron behozhatatlan előnnyel vezeti a Bundesliga tabelláját, így mostanra biztossá vált: 11 év után új bajnokot avatnak.

A mérkőzés első félidejében Victor Boniface tizenegyes góljával szerezték meg a vezetést, majd a második félidőben Granit Xhaka és a cserejátékos Florian Wirtz is betalált, utóbbi méghozzá háromszor is. A mérkőzés végén a szurkolók sem bírtak magukkal, így azt a játékvezető idő előtt lefújta.

Az elmúlt hetek és hónapok során már látszott, hogy a Bayer Leverkusen nem elégszik meg kevesebbel: történelmi pillanatokra készülnek a Bundesliga aranyérméért, egy olyan trófeaért, amit eddig soha nem sikerült megszerezniük. Ezzel a győzelemmel a Leverkusen biztosan véget vet a Bayern München Bundesliga-uralmának, amely 11 éven át tartott.

A csapat célja most az, hogy megőrizzék veretlenségüket a szezon végéig, és akár még nagyobb sikereket is elérjenek. A következő kihívás a Német Kupa döntője lesz, ahol a Kaiserslautern csapatával találkoznak, valamint az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágója, ahol a Leverkusen kétgólos előnnyel várja a mérkőzést.

(Kiemelt kép: Ralf Ibing / firo Sportphoto / DPPI)

Ez is érdekelhet: Hogyan lett Xabi Alonso Európa legkeresettebb futballedzője?