Az MU 19 éves játékosának szenzációs gólját nehéz lesz überelni

Alejandro Garnacho - Manchester United - sport - futball - labdarúgás - online férfimagazin

Alejandro Garnacho, a Manchester United 19 éves támadója olyan gólt lőtt a Vörös Ördögök Everton elleni találkozóján, amivel túlzás nélkül már most biztosította magának a szezon legszebb gólja címet. A Manchester United korábbi játékosa, Gary Neville, aki jelenleg szakkommentátorként dolgozik a Sky Sportsnál úgy fogalmazott, a fiatal játékos találata még Wayne Rooney híres ollózós gólját is felülmúlja.

Garnacho góljával rögtön a harmadik percben megszerezte az MU vezetést, de nem csak ezért marad emlékezetes a találat: Diogo Dalot jobb oldali beadását a 19 éves argentin támadó egy szenzációs, ollózó mozdulattal vette le és küldte azzal a lendülettel tovább egyenesen az Everton kapujába.

Gary Neville egyenesen úgy fogalmazott, a legszebb gól, amit valaha látott: elegáns mozdulat, páratlan sebesség, ráadásul egy ilyen pozícióból! Lenyűgöző!

Garnacho teljesítményét Gary Neville olyan ikonikus gólokhoz hasonlította, mint Zlatan Ibrahimovic Puskás-díjas ollózása az angolok ellen, valamint Wayne Rooney gólja a Manchester City elleni rangadón. Bár Neville elismerte Rooney góljának jelentőségét, úgy véli, hogy Garnacho találata mégis szebb és lenyűgözőbb volt. Garnacho számára ez a találat minden bizonnyal mérföldkő a pályafutásában, de a futball világában mindig jöhetnek újabb lenyűgöző pillanatok.

A látványos találat után a Manchester United további két gólt szerzett Marcus Rashford és Anthony Martial révén, végül 3-0 arányban nyert az Everton vendégeként a Premier League 13. fordulójában.