Újabb inflációs rekord az euróövezetben
Az euróövezet éves inflációs rátája júniusban új rekordra, 8,6 százalékra emelkedett a májusi 8,1 százalékról, és magasabb volt a 8,4 százalékos piaci várakozásnál.
Az euróövezet éves inflációs rátája júniusban új rekordra, 8,6 százalékra emelkedett a májusi 8,1 százalékról, és magasabb volt a 8,4 százalékos piaci várakozásnál.
A piacok világszerte megremegtek az elmúlt hetekben, mivel számos fejlemény aggasztja a befektetőket, így a monetáris politikai szigorítás Nyugaton, a kínai zéró Covid-politika hatása és az Oroszország és Ukrajna között zajló háború.
Németországban csütörtökön kihirdették a földgázellátási válsághelyzet második, riasztási fokozatát az Oroszországból érkező szállítások jelentős csökkenése miatt.
Az Európai Bizottság 1,14 milliárd euró összegű magyar programot hagyott jóvá, amely az Ukrajna elleni orosz háborúval összefüggésben ágazatokon átívelően támogatja a vállalkozásokat – közölte a brüsszeli testület kedden.
Az Oroszországból Németországba szállított földgáz mennyiségének csökkentése azt jelenti, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök támadást indított Németország ellen – mondta Robert Habeck német alkancellár, gazdasági miniszter kedden Berlinben.
Az euróövezet pénzügyminisztereit tömörítő eurócsoport luxembourgi ülésén ajánlást fogadott el arról, hogy Horvátország huszadik országként csatlakozzon az euróövezethez január elsején.
A piaci várakozásoknál nagyobb mértékben, 75 bázisponttal emelte meg az irányadó dollárkamatot szerdán az Egyesült Államok jegybankja, a Federal Reserve.
Az ECA International globális mobilitási cég évek óta elkészíti listáját, amely a világ legdrágább városait rangsorolja. A lista összeállításánál számos szempontot figyelembe vesznek, így például a lakhatás és a tömegközlekedés költségeit. Idén harmadik alkalommal került a csúcsra Hongkong, és az első tíz helyből ötöt ázsiai városok foglalnak el.
Gyengült hétfőn a forint a főbb devizákkal szemben, új árfolyammélypontot ért el az euró és a dollár ellenében is, estére azonban innen kissé visszaerősödött.
A Gazprom június 1-jén felfüggeszti a gázszállításokat Dánia vezető energetikai vállalatának, az Orstednek és a Shell Energy Europe Limitednek az áprilisi szállításért járó fizetés elmaradása és a rubelben történő fizetés megtagadása miatt.
Megállapodás született az európai uniós tagállamok között az orosz olaj unióba tartó exportjának betiltásáról, az EU ezzel a lehető legnagyobb nyomást gyakorolja Oroszországra az Ukrajna elleni háborújának befejezése érdekében.
Magyarország felgyorsítja a paksi atomerőmű bővítését és a napenergia-beruházásokat is, hogy 2030-ra a magyar villamosenergia-előállítás 90 százaléka már karbonsemleges legyen.