Szoboszlai bombagóllal ünnepelte 50. liverpooli meccsét

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.09.18 | Sport | Olvasási idő: 3 perc

A Liverpool sikeresen kezdte meg az új Bajnokok Ligája-szezont, miután 3–1-es győzelmet aratott a Milan otthonában. A mérkőzésen Szoboszlai Dominik is fontos szerepet játszott, aki góllal járult hozzá a csapat diadalához.

Szoboszlai ezen a találkozón debütált a Bajnokok Ligájában a „vörösök” mezében, a nap azonban nemcsak ezért volt emlékezetes számára: éppen öt évvel ezelőtt, 2019. szeptember 17-én szerezte első gólját a BL-ben, amikor a Salzburg színeiben a Genk ellen volt eredményes egy 6–2-re megnyert mérkőzésen, ráadásul a Liverpoolban is elért egy fontos mérföldkövet, hiszen ez volt az 50. tétmérkőzése a klub színeiben. Arne Slot ezúttal is a kezdőcsapatban számított rá.

A találkozót a Milan kezdte jobban, már a második percben komoly helyzetet alakítottak ki, ám Virgil van Dijk időben közbeavatkozott. A következő támadásnál azonban Christian Pulisic szerzett vezetést az olaszoknak, miután egy gyors ellentámadás során betalált a Liverpool kapujába (1–0).

A Milan előnye nem tartott sokáig, mivel a Liverpool hamar magára talált, és a Milan gyenge védekezését kihasználva kétszer is betalált a szünet előtt. Előbb Ibrahima Konaté fejesével egyenlítettek, majd Virgil van Dijk bólintott a hálóba (1–2).

A második félidőben újabb nehézségekkel szembesült a Milan, amikor kapusuk, Mike Maignan sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot. Helyét a 19 éves Lorenzo Torriani vette át, aki ekkor debütált a Milan felnőttcsapatában.

A Liverpool továbbra is dominálta a mérkőzést, és a 67. percben Szoboszlai Dominik góljával tovább növelték előnyüket. Ez volt Szoboszlai első liverpooli BL-gólja, egyben a hetedik találata a sorozatban – eddig három gólt szerzett a Salzburg, valamint három találatot az RB Leipzig színeiben.

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!