Sallai gólja a forduló legszebbjei között

Sallai Roland - gól - magyar - szerb 2023

A magyar labdarúgó-válogatott szombaton a szerb nemzeti tizenegyet fogadta a Puskás Arénában. A 2-1 arányban megnyert találkozón Varga Barnabás szerzett vezetést az első félidő közepén, majd a szerb szépítés után Sallai Roland következett.

Loic Nego labdáját Sallai sarokkal vette le majd repítette 20 méterről a kapuba.

A 26 éves szélső góljára az UEFA is felfigyelt és beválogatta a hetedik forduló legszebb góljai közé Giacomo Bonaventura, Kylian Mbappé és Stanislav Lobotka találatai mellett.

Az immár kilenc mérkőzés óta veretlen nemzeti együttes a mostani sikernek köszönhetően kedden Kaunasban már úgy lép pályára, hogy ha legyőzi Litvániát, akkor bebiztosítja sorozatban harmadik Eb-részvételét, de az 1986-os világbajnokság óta először egyenes ágon, pótselejtező nélkül.

(Kép: MTI / Kovács Tamás)

Olvass tovább: Marco Rossi: még nem értük el a célunkat!