Rodríguez: mentálisan és fizikálisan is jobbak voltunk

magyar férfi kézilabda válogatott - újabb vereség

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott mentálisan és fizikálisan is jobb volt a norvégokkal szemben 33-25-re elveszített pénteki mérkőzésen, mint két nappal ezelőtt a Dánia elleni súlyos vereség alkalmával az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A nemzeti csapat szerdán 40-23-ra kapott ki a címvédő dánoktól a negyeddöntőben, pénteken pedig az 5-8. helyért lépett pályára, újabb veresége miatt vasárnap a hetedik helyezésért játszhat Egyiptom ellen.

“Az olyan csapatok, mint Svédország, Dánia, vagy Norvégia, mindig gyors lerohanásokkal és gólokkal büntetik a hibáinkat, a labdaeladásainkat. Ellenük hatvan percig kell összpontosítani és hatvan percig kell magas szinten kézilabdázni”

– kezdte értékelését a kétszeres vb-ezüstérmes norvégokkal szembeni kudarcot követően a spanyol edző.

Rosta Miklóst az 52. másodpercben piros lappal végleg kiállították, mert úgy lőtt a hálóba egy büntetőt, hogy a labda súrolta a kapus fejét. Rodríguez kapitány kiemelte, játékosai ennek ellenére becsülettel csinálták a dolgukat, nem csüggedtek, és számára ez a legfontosabb.

“Akartak és mindent megtettek a pályán. Láttam a tüzet és a küzdőképességet rajtuk, emiatt boldog vagyok és büszke. Persze, az eredmény láttán nem vagyunk boldogok, mert mindig győzni akarunk, és amikor nem sikerül, csalódott vagyok” – magyarázta hozzátéve, hogy nagy különbség volt a dánok ellen látottakhoz képest, mert mindenki tudta, hogy még egyszer nem teljesíthetnek úgy, mint szerdán.

“Mentálisan és fizikálisan is jobbak voltunk, körülbelül ötven percig jó meccset játszottunk, de utána sajnos elléptek a norvégok, és onnan már képtelenek voltunk visszajönni.

A magyarok – akiknek a legjobb hét közé jutás volt a céljuk – a csoportkört és a középdöntőt is két győzelemmel és egy vereséggel zárták, ezzel a negyeddöntőbe jutottak, és biztosították részvételüket a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán. Az utolsó meccsük vasárnap 13 órakor kezdődik Egyiptom ellen.

(Forrás és kép: MTI/Kovács Tamás)