A skótoknak legutóbb 25 éve sikerült legyőzni a Nationalelfet

Igényesférfi.hu Igényesférfi.hu | 2024.06.14 | Foci EB | Olvasási idő: 2 perc

A magyar érdekeltségű csoport nyitómérkőzésével, a házigazda német és a skót válogatott összecsapásával kezdődik meg péntek este a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság.

A háromszoros győztes németek rekordot jelentő 14. alkalommal vesznek részt a kontinensviadalon, míg a skótok egymás után másodszor, összességében negyedszer indulnak az Európa-bajnokságon.

A két csapat 18. alkalommal találkozik egymással, az eddigi meccseken nyolc német és négy skót siker mellett öt döntetlen született, a gólkülönbség 26-23 a Nationalelf javára. A skótok legutóbb 25 éve, barátságos mérkőzésen tudták legyőzni mostani riválisukat, azóta háromszor diadalmaskodtak a németek.

Legutóbb 2015 szeptemberében Európa-bajnoki selejtezőn a glasgow-i Hampden Parkben találkoztak egymással a csapatok, a németek akkor a duplázó Thomas Müller vezérletével, Ilkay Gündogan győztes góljával 3-2-re nyertek.

„Ez mindössze a második alkalom, hogy Németország Európa-bajnokságnak ad otthont. A játékosoknak és nekem is egyedülálló lehetőség. Természetesen ez nyomással is jár, de egyben örömöt is jelent. Ha az utóbbit látjuk a pályán, akkor remek torna elé nézünk” – fogalmazott az UEFA honlapjának Julian Nagelsmann, a németek 36 éves szövetségi kapitánya.

Németország története során negyedszer rendez világversenyt, a korábbi három alkalommal egyformán eljutott a csapat az elődöntőig: 1974-ben világbajnoki címet nyert a gárda, 2006-ban vb-harmadik volt, az 1988-as Eb-n pedig vereséget szenvedett az elődöntőben.

A Münchenben 21 órakor kezdődő találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.