Foci vb: Marokkó tizenegyesekkel kiejtette Spanyolországot

Marokkó - Katari vb - foci vb

Váratlan meglepetést hozott a katari foci vb nyolcaddöntője, Marokkó ugyanis tizenegyesekkel kiejtette Spanyolországot, így története során először jutott világbajnokságon a legjobb nyolc közé.

A mérkőzés a hosszabbítás után is gól nélkül ért véget, így büntetőpárbajjal dőlt el, melyik csapat folytathatja a menetelést a katari labdarúgó-világbajnokságon.

A spanyoloknál Sarabia, Soler és Busquets is hibázott, a meccs végére pedig Hakimi tette fel a pontot egy hanyag mozdulattal, Marokkó végül 3-0 arányban nyert, és jutott tovább.

Marokkó Kamerun (1990), Szenegál (2002) és Ghána (2010) a negyedik afrikai csapat, amely bejutott a negyeddöntőbe egy világbajnokságon. Szombat délután Portugáliával találkoznak a negyeddöntőben.