Cristiano Ronaldo két gólja sem volt elég a szaúdi győzelemhez

Cristiano Ronaldo - Szaúd Arábia

Cristiano Ronaldo kétszer is eredményes volt az első, Szaúd-Arábiában játszott meccsén, azonban ez sem volt elég a győzelemhez: a PSG 5-4-re nyert a szaúdi al-Nasszr és a szintén szaúdi al-Hilal játékosaiból összeállított csapat ellen a Riyadh Season Cup gálamérkőzésen.

A szaúdi fővárosban rendezett gálamérkőzésen minden idők két legnagyobb játékosa pályára lépett, talán utoljára (legutóbb 2020 decemberében találkoztak a pályán, amikor a Juventus 3-0-ra legyőzte a Barcelonát).

Messi korai vezetést szerzett a franciáknak Neymar kiugratása után (1-0), de nem kellett sokat várni a válaszra, Ronaldo tizenegyesből egyenlített (1-1). Marquinhos emberhátrányból is eredményes volt (2-1), amire újra Cristiano Ronaldo válaszolt góllal (2-2).

A PSG harmadik gólját Sergio Ramos szerezte, aki így ismét előnyhöz juttatta a francia csapatot, majd a dél koreai Csang Hjun Szoo gólját ünnepelhették a szaúdi rajongók. A PSG ezután Kylian Mbappé és Hugo Ekitike jóvoltából két gólos előnyt szerzett, végül pedig a házigazdák szépítették az állást 5-4-re még egy találattal.

A francia csapat azonban a meccs nagy részét 10 emberrel játszotta, mivel Juan Bernat egyenesen piros lapot kapott a szaúdi válogatott Salem Al Dawsari lehúzásáért.

Messit és Ronaldót néhány perc különbséggel, egy óra után cserélték le és jó esély van arra, hogy az elmúlt másfél évtized két ikonikus futballistája utoljára lépett pályára egymás ellen.

Cristiano Ronaldo hivatalosan vasárnap debütál új csapatában, amikor az Ettifaq csapatát fogadják a Mrsool Parkban.