A BL nemcsak a futballtörténelem legnagyobb viadala

bajnokok ligája - pénzdíj - futball - labdarúgás - üzlet - online férfimagazin

Hatalmas összegek forognak kockán a Bajnokok Ligája versenysorozatában, és minden évben izgatottan várjuk, hogy melyik csapat viheti haza a klubfutball legnagyobb trófeáját.

De vajon mennyi pénz jár azoknak, akik egészen a BL végéig menetelnek? Most megtudhatod, mennyit kapnak a 2022-23-as Bajnokok Ligája döntőjében szereplő Manchester City és Inter játékosai.

A Bajnokok Ligája nem csak a futballtörténelem egyik legnagyobb és legrangosabb versenye, hanem pénzdíjait tekintve is az élen jár.

Már a csoportkörbe jutás is hatalmas lehetőséget jelent, egyetlen győzelem a csoportkörben például 2,8 millió eurót ér, míg egy döntetlen 930 000 eurót hozhat a klub konyhájára.

A díjak azonban nem csak a csoportkörben szerzett eredményektől függenek. A csapatoknak minden egyes mérkőzésért jár egy összeg, és minél messzebb jutnak a versenyben, annál nagyobb pénzösszegekkel gazdagodhatnak. Ha egy csapat a csoportkört megnyeri, majd végigverekedi magát a döntőig, akkor összesen akár 69,8 millió euróval is gazdagodhat.

Hogyan osztják szét ezt a hatalmas összeget?

Nos, a pénzdíjak mellett figyelembe kell venni a televíziós bevételeket is, amelyek szintén komoly összegeket jelenthetnek. Az érintett csapatok piaci értékük és korábbi teljesítményük alapján részesülnek a televíziós bevételekből, amelyek becslések szerint összesen 303,3 millió eurót tehetnek ki.

Az összegzés tehát egyszerű

A Bajnokok Ligája döntőjét megnyerni hatalmas lehetőséget és hatalmas pénzdíjat jelent. A győztes csapat 20 millió euróval gazdagodik, míg a második helyezett is nem kevesebb, mint 15,5 millió eurót kap. Ha ehhez hozzáadjuk a csoportkörben elért eredmények és a televíziós bevételek összegét, a győztes csapat több mint 85 millió eurót vihet haza.

A Manchester City és az Inter azonban nem csak a Bajnokok Ligája trófeájáért küzdenek, hanem az UEFA Szuperkupa döntőjébe is bejutottak, ahol további pénzdíjak várnak rájuk. A versenyre való kvalifikáció már 3,5 millió eurót jelent, míg a győztes csapat további 1 millió eurót vihet haza.

Összességében tehát a Bajnokok Ligája nem csak a labdarúgás legnagyobb ünnepe minden évben, hanem a csapatok számára jelentős pénzügyi forrást is jelent. A Manchester City és az Inter játékosai pedig mindent megtesznek azért, hogy a végén a kezükben tarthassák a trófeát, és ezzel együtt a hatalmas pénzdíjakat is.