18 év után ismét lehet Német Kupa-győztes magyar játékos

futball - labdarúgás - német kupa

Bravúros módon három magyar labdarúgót foglalkoztató német labdarúgóklub is bejutott a helyi kupasorozat elődöntőjébe, így egy közülük biztosan döntőt is játszhat. 2004-ben volt utoljára Német Kupa-győztes klub tagja magyar játékos.

Remekeltek a magyar labdarúgók a Német Kupa negyeddöntőjében. A 2019-ben és 2021-ben is döntős RB Leipzig, a magyar válogatott Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik klubja a másodosztályú Hannover otthonában nyert könnyedén 4-0-ra. Gulácsi és Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai a 76. percben állt be a duplázó francia Christopher Nkunku helyére.

A Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland góljával jutott tovább a szintén élvonalbeli Bochum ellen.

Sallai a 72. percben állt be, majd a 120. percben, a hosszabbítás utolsó percében lecsapott a labdára, miután az egyik bochumi védő nagyot hibázott a hazaadásnál. A Freiburg 2-1-re nyert. Találata után Sallait lecserélték, hogy a szurkolók alaposan megünnepelhessék a továbbjutást elérő játékost.

Schäfer András a télen igazolt az élvonalbeli Union Berlinbe, bár sokat még nem szerepelt a csapatban sérülés miatt, ahogy ezúttal sem volt keretben a másodosztályú St. Pauli ellen. A fővárosiak 2-1-re verték a hamburgi riválist. A negyedöntő színtiszta másodligás párharcában a Hamburg örülhetett. A HSV 2-2 után büntetőkkel verte a Karlsruhét. Az elődöntő sorsolását március 6-án tartják, a döntő május 21-én lesz a berlini Olympiastadionban.

Détári és Lisztes nyomában

A labdarúgó-Német Kupában régen volt magyar siker. Először Fazekas Árpád, a rekord győztes (20 alkalommal nyerte meg a kupát) Bayern München kapusaként emelhette magasba a trófeát, miután 1957-ben 1-0-ra legyőzték a fináléban a Fortuna Düsseldorfot. Majd több mint 30 év után jött Détári Lajos emlékezetes gólja. Döme 1988-ban az Eintracht Frankfurt játékosaként lett a döntő hőse.

Détári a Bochum elleni meccs 81. percében az ellene elkövetett fault után tekerte szabadrúgásból a labdát a kapuba. Majdnem újabb két évtized után Lisztes Krisztián ünnepelhetett. A középpályás nem sokkal a Fradiból Stuttgartba igazolása után, 1997-ben a VfB-vel nyerte meg a Német Kupát. A sorozatban nem lépett pályára, de a HSV elleni elődöntőben nevezték a kispadra. 2004-ben már a Werder Bremennel ért révbe. Akkor a csapat meghatározó tagja volt, ám a döntőben ezúttal sem kapott szerepet, immáron sérülés miatt, amelyek befolyásolták a pályafutását.