A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai immáron 61. alkalommal szavazhatnak az év legjobb sportolóira – összesen tizenegy kategória tíz – tíz jelöltjére.

Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője kedden az M4 Sport élő adásában ismertette a 10-es listákat, ezzel pedig kezdetét vette az idei internetes szavazás 2018 legjobb sportolóira.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2018 gálának idén is a Nemzeti Színház ad otthont. Az illusztris eseményt élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Íme a tizenegy kategória, idei tíz-tíz jelöltje:

Férfiak

Bácsi Péter (birkózás)
Berecz Zsombor (vitorlázás)
Fucsovics Márton (tenisz)
Halász Bence (atlétika, kalapácsvetés)
Liu Shaoang (rövid pályás gyorskorcsolya)
Liu Shaolin sándor (rövid pályás gyorskorcsolya)
Lőrincz Tamás (birkózás)
Milák Kristóf (úszás)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszás)
Veres Roland (kick-box)

Nők

Babos Tímea (tenisz)
Bodonyi Dóra (kajak)
Dévai Boglárka (torna)
Érdi Mária (vitorlázás)
Háfra Noémi (kézilabda)
Hosszú Katinka (úszás)
Késely Ajna (úszás)
Kovacsics Anikó (kézilabda)
Kozák Danuta (kajak)
Márton Anita (atlétika, súlylökés)

Edzők

Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina (férfi és női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó)
Eperjesi László (Márton Anita)
Golovin Vlagyimir (junior női kézilabda-válogatott)
Märcz Tamás (férfi vízilabda-válogatott, szövetségi kapitány)
Ambros Martín (győri audi eto kc)
Marko Nikolics (mol vidi fc)
Sávolt Attila (Fucsovics Márton)
Sike András (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány)
Somogyi Béla (Kozák Danuta)
Szokolai László (Rasovszky Kristóf)

Csapat (hagyományos csapatsportokban)

Békéscsabai röplabda SE
Dunaújvárosi egyetem maarsk graphics (női vízilabda)
FTC-Telekom waterpolo (férfi vízilabda)
Férfi vízilabda-válogatott
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Junior női kézilabda-válogatott
MOL-Pick Szeged (férfi kézilabda)
MOL Vidi FC (labdarúgás)
Női kosárlabda-válogatott
Sopron basket (női kosárlabda)

Csapat (egyéni sportágak csapatversenye)

Férfi kajak kettes, 200 m (Balaska Márk, Birkás Balázs)
Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)
Férfi rövid pályás gyorskorcsolya-váltó (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence)
Kötöttfogású birkózóválogatott
Női kajak kettes, 500 m (Kozák Danuta, Kárász Anna)
Női kajak kettes, 1000 m (Csipes Tamara, Medveczky Erika)
Női kajak négyes (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika)
Női öttusacsapat (Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia)
Női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett)
Tenisz Davis-kupa-csapat (Piros Zsombor, Valkusz Máté, Borsos Gábor, Nagy Péter)

Labdarúgás (férfiak)

Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Juhász Roland (MOL Vidi FC)
Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC)
Davide Lanzafame (BP. Honvéd, FTC)
Nagy Ádám (Bologna FC)
Loïc Nego (MOL vidi FC)
Orbán Willi (RB Leipzig)
Sallai Roland (Apoel Nicosia, Freiburg)
Sallói Dániel (Sporting Kansas city)
Szalai Ádám (Hoffenheim)

Labdarúgás (nők)

Csányi Diána (MTK Hungária FC)
Csiszár Henrietta (Bayer 04 Leverkusen)
Fenyvesi Evelin (Ferencváros)
Jakabfi Zsanett (VFL Wolfsburg)
Rácz Zsófia (Philips SV, Haladás Viktória FC)
Süle Dóra (ETO FC Győr)
Szabó Viktória (Ferencváros)
Szőcs Réka (MTK Hungária FC)
Turányi Lilla (MTK Hungária FC)
Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten)

Az év fogyatékos sportolói

Férfiak

Földi Bence (kerékpár)
Gelencsér Róbert (atlétika)
Horváth Zsolt (bocsa)
Iván Bence (úszás)
Mihálovits Tamás (atlétika)
Osváth Richárd (vívás)
Pálos Péter (asztalitenisz)
Suba Róbert (kajak)
Tóth Attila (asztalitenisz)
Velkey Ádám (atlétika)

Nők

Dávid Krisztina (sportlövészet)
Demeter Judit (tollaslabda)
Ekler Luca (atlétika)
Gyöngyösi Erzsébet (bocsa)
Gyurkó Alexandra (úszás)
Hajmási Éva (vívás)
Hasznos Szabina (bowling)
Illés Fanni (úszás)
Jung Andrásné (tollaslaba)
Pap Bianka (úszás)

Fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők

Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)
Havasi Gábor (bocsa)
Jancsik Árpád (úszás)
Király Ákos (tollaslabda)
Miklós Nándor (curling)
Milos Imre (asztalitenisz)
Pécsi Annamária (úszás)
Pethő Ferenc (atlétika)
Sipos Béla, Cserni János (tollaslabda)
Szabó Álmos (úszás)

Csapat

Asztalitenisz vegyes páros (Tóth Irma, Tóth Attila)
Bocsaválogatott (Szabó Alexandra, Suha Vivien, Hegedűs László)
Bocsa vegyes páros (Varga Ágnes, Horváth Zsolt)
Curlingválogatott
Férfi asztalitenisz-páros (Tóth Attila, Kóka Zoltán)
Férfi 4×100 méteres atlétaváltó (Velkey Ádám, Gelencsér Róbert, Szabó Donát, Zilaj Csaba)
Női kerekesszékes vívóválogatott (Madarászné dr. Mező Boglárka, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla)
Női teniszpáros (Almagro Carmen, Jakab Ivett)
Női ülőröplabda-válogatott
Tollaslabda vegyes páros (Jung Andrásné, Luib István)

(Kiemelt kép: innen)