Michelisz balesetet szenvedett, nem ért célba Aragónban

Michelisz Norbert

A második futamot a negyedik helyen záró Nagy Dániel, a Zengő Motorsport versenyzője érte el a legjobb eredményt a magyarok közül a túraautó-világkupa idei szezonjának negyedik fordulóján, melyet a spanyolországi Aragónban rendeztek.

A sorozat hivatalos honlapjának beszámolói szerint a 24 éves Nagy a vasárnap délelőtt megtartott első versenyt defekt miatt volt kénytelen feladni, a délutáni második futamot viszont egy ideig vezette is, aztán valamelyest lelassult, s végül lemaradt a dobogós pozícióról.

A WTCR 2019-es bajnoka, a Hyundai-jal versenyző Michelisz Norbert az első viadalon ötödik lett, a második futamon viszont balesetet szenvedett, s nem ért célba.

“Mindig csalódást keltő, amikor valamilyen okból nem tudjuk kihozni magunkból azt, ami bennünk van, egy versenyhétvége végén. De ha teljes szívedből csinálsz valamit, akkor tudod, hogy ezen is erősebben leszel túl” – írta hivatalos Facebook oldalán a futam után Michelisz.

A mezőny harmadik magyar versenyzője, Tassi Attila (Honda) az első versenyt gumiprobléma miatt nem tudta befejezni, a másodikon 14. lett.

A Zengő Motorsport Cupráját vezető Rob Huff, a 2012-es idény világbajnoka mindkét viadalon másodikként végzett. Az első futamot Gilles Magnus (Audi), a másodikat a hazai közönség előtt szereplő és az összetettben is az élen álló Mikel Azcona (Hyundai) nyerte.

A túraautó-vk idénye egy hét múlva, Portugáliában folytatódik.

(Forrás és kép: MTI / Michelisz Norbert)