Rezsicsökkentés: megszólalt a kormány a módosítás lehetőségéről
A kormány szerdai bejelentése után, miszerint jelentősen változnak a rezsicsökkentés keretei, először szólalt meg Németh Szilárd, rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos.
A kormány szerdai bejelentése után, miszerint jelentősen változnak a rezsicsökkentés keretei, először szólalt meg Németh Szilárd, rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos.
Kemény tél vár Európára és a jegyrendszer intézménye sem kizárt – fogalmazott a The Guardian beszámolója szerint Ben van Beurden, a Shell holland vezérigazgatója.
A kormány energia-veszélyhelyzetet hirdetett és hét pontból álló intézkedési tervet fogadott el, ennek részeként augusztus 1-jétől csak a lakossági átlagfogyasztás mértékéig biztosítja a rezsicsökkentéssel limitált gáz- és áramárat.
Németországban csütörtökön kihirdették a földgázellátási válsághelyzet második, riasztási fokozatát az Oroszországból érkező szállítások jelentős csökkenése miatt.
Az Oroszországból Németországba szállított földgáz mennyiségének csökkentése azt jelenti, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök támadást indított Németország ellen – mondta Robert Habeck német alkancellár, gazdasági miniszter kedden Berlinben.
Magyarország felgyorsítja a paksi atomerőmű bővítését és a napenergia-beruházásokat is, hogy 2030-ra a magyar villamosenergia-előállítás 90 százaléka már karbonsemleges legyen.
Az orosz-ukrán háború nyomán 2022 egyik legfontosabb témája az energia lett: honnan szerezzük be, milyen formában, mennyit használunk belőle és mire.
Rezsivédelmi és honvédelmi alap létrehozását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán.
A kormány nem szavaz meg olyan szankciókat, amelyek ellehetetlenítenék az orosz kőolaj és földgáz magyarországi szállítását, ugyanis az infrastruktúra helyzetéből fakadóan ez veszélybe sodorná hazánk energiabiztonságát.
Németországban márciusban éves bázison az előrejelzéseknek megfelelően 7,3 százalékos, több mint negyven éve a legmagasabb infláció alakult ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis keddi jelentése szerint.
A villamosenergia-válságtól szenvedő Koszovó kormánya megtiltotta az országban a kriptovaluta-bányászatot, hogy visszaszorítsa az áramfogyasztást.