Miért köszön el 25 év után híres, ausztráliai luxushotelétől a Versace?
Bombaként robbant a hír, hogy 25 év után lekerül a cégér az ausztrál Gold Coast ikonikus luxusszállodájáról, a Palazzo Versacéról.
Bombaként robbant a hír, hogy 25 év után lekerül a cégér az ausztrál Gold Coast ikonikus luxusszállodájáról, a Palazzo Versacéról.
A Stefano Riccit 1972-ben Firenzében alapította a névadó dizájner és üzletember feleségével, Claudiával együtt – de ma már jobbára két fiuk, Niccoló és Filippo irányítják a márkát.
A Hermés francia divatház híres arról, hogy egyes termékeit – mint például az ikonikus Birkin vagy Kelly táskafazonokat – bizony csak jelentős várakozási idő leteltével lehet megvásárolni. Jogos önvédelmi mechanizmusnak tűnik ez a cég részéről, de mások tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak tartják azt, ahogy a márka rá szeretne tukmálni a vásárlókra sok olyan terméket is, amelyek azoknak egyáltalán nem is kellenek.
A magyarul vietnami papucsnak is nevezett egyszerű konstrukciót valójában az amerikaiak terjesztették el a 60-as években, akik viszont az inspirációt a II. világháborúban, Japánban szerezték. Ma már mindenhova (is) felvesszük a lábujjak között pántos lábbelit, de jól tesszük-e? Ennek járunk most utána!
A nyár általában a könnyedebb, citrusosabb, hűsítő hatású permeteké, a nagy hőségben kevesen szeretnének egy robosztusabb kompozíciót a bőrükön viselni.
Louis Vuitton, Valentino, Gucci, Fendi, Missoni, Dior – csak a legnagyobb nevek, akiknek a logós törülközőin és napernyői alatt forgolódhatunk idén.
A Berluti az első olyan divatház volt a világon, amely tetőtől talpig felöltöztette az embert egyedileg, méretre készített termékeivel.
A sortok és bermudák a világ legegyszerűbb és legpraktikusabb darabjainak tűnnek: ha rekkenő a hőség, akkor kerülnek elő a szekrény mélyéről, lényegében a „hosszú nadrágot” helyettesítve minden élethelyzetben.
A német divatcézár utolsó nagy projektje volt ez a napokban átadott Karl Lagerfeld luxusszálloda, amelynek párnáit, étkészletét is maga a Chanel és a Fendi divatházak volt kreatív igazgatója választotta ki.
Igen, az inggallérok területén alaposan el lehet mélyedni, de ezt már tényleg csak azoknak érdemes, akik (jó értelemben vett, tehát elismerést érdemlő) piperkőcök, és a cipőjüket sem hajlandók mással megkötni, mint a Berluti-csomóval.
A skarlátvörös cipőtalpairól és csodás magassarkúiról híres dizájner, Christian Louboutin most új fába vágta a fejszéjé: megnyitotta első butikhotelét a részben otthonául szolgáló mediterrán országban.
Tekinthető egyáltalán divatirányzatnak az úgynevezett csendes luxus, vagy pusztán csak kellett egy címke, amely jól hangzik?