18 óra úszás, 103 óra kerékpár, 93 óra futás – Szőnyi Ferenc ismét tízszeres Ironmant nyert

Szőnyi Ferenc - győzelem - triatlon - Ironman

Újra tízszeres távú Ironmant nyert és éppen tegnap, az 53. születésnapján ért elsőként célba! Szőnyi Ferenc triatlonista, hosszútávfutó, hossztávkerékpározó, vasember, aki komolyabban csak a 40-es éveihez közeledve kezdett el sportolni, azóta viszont meg sem áll és a legkeményebb versenyeket és megmérettetéseket teljesíti. Saját bevallása szerint azokon a versenyken szeret indulni, ahol az indulóknak csak egy része tudja befelyezni a küzdelmet…

A svájci Buchsban valamivel több, mint egy hét alatt teljesítette Szőnyi az extrém távot 215 óra, 17 perc, 45 másodperc időeredménnyel. Az időjárás sem kedvezett a megmérettetésnek, a versenyt a vihar és a heves esőzések miatt több alkalommal is meg kellett szakítani.

18 óra úszás, 103 óra kerékpár, 93 óra futás – de nem ez volt Szőnyi Ferenc legkeményebb megmérettetése

Idén júliusban a világ legnehezebb futóversenyének tartott, a Himalája hágóin megrendezett, 480 kilométeres Hell Ultra Running versenyen ért elsőként célba. Ezt az extrém körülmények között megrendezett versenyt korábban még senki nem tudta teljesíteni.

Szőnyi Ferenc tegnap ünnepelte 53. születésnapját! Gratulálunk!

Forrás és képek: Szőnyi Ferenc – versenynapló